Sharing is caring, mówi starochińskie przysłowie z czasów dynastii Click. W związku z tym, jak co roku, dbając o dobry poziom blogosfery dołączam do akcji Share Week i dzielę się z wami, wartymi czytania blogami. Jak zawsze staram się polecać nowo odkrytych autorów, chociaż większość z tych, których polecałem w poprzednich latach nadal uważam za godnych uwagi i subskrypcji.

Zatem lecimy, kolejność jest kompletnie bez znaczenia:

  • Kasia Gandor (www.kasiagandor.com) – Blog popularnonaukowy krążący z tematami w okolicach biologii. Jako rekomendację przytoczę ciekawostkę. Nigdy nie lubiłem w szkole biologii. No przy najszczerszych chęciach przysypiałem na lekcjach, średnio zainteresowany tym jak rozmnaża się pantofelek, czy inna ameba. Aż raz na zastępstwo przyszedł inny biolog. I 45 minut minęło mi szybciej niż niejedna przerwa. Wyszło na to, że nawet biologia może być interesująca – to jedynie kwestia podania. I blog Kasi jest tego doskonałym potwierdzeniem!
  • Wyrwane z Kontekstu (www.wyrwanezkontekstu.pl) - Mógłbym napisać, że ciekawe tematy, bo kto mi zabroni? Mógłbym wspomnieć o fajnym stylu i lekkim piórze. Mógłbym wreszcie wymienić błyskotliwe komentarze, a co! Zamiast tego napiszę tylko: Blog Roku 2015 w kategorii Publicystyka. Czytałem go, zanim stał się modny.
  • Rodzinne porachunki (www.rodzinneporachunki.pl) – Dominik odwala kawał naprawdę dobrej roboty, zbierając i opisując różne finansowe aspekty rodzicielstwa. Kopalnia wiedzy o tym ile kosztuje wychowanie dziecka, ale też o wielu ciekawostkach jak chociażby loteria paragonowa czy karty lojalnościowe. Jeżeli wydajesz pieniądze i masz dzieci, to jest duża szansa, że znajdziesz tam coś dla siebie.
  • Zdolny ale leniwy (www.zdolnyaleleniwy.pl) – Do Witka trafiłem niedawno, bo dopiero w styczniu, ale z miejsca polubiłem jego styl. Czuje, że zostanę na dłużej :) Poza tym Witek biega, pomaga innym i jest tatą, wiec mamy sporo wspólnego :)
  • Kamilowski (www.kamilowski.pl) – Kamil to kolejny biegający i piszący tata w moim zestawieniu. bardzo podoba mi się jego spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość oraz ciekawe wnioski i spostrzeżenia. A że jeszcze lubi fantasy, gry i dobre filmy (zaciągnął żonę na Deadpoola, szacun), więc sprawdzi się też jako źródło rekomendacji.

To tyle ode mnie. Zastanawiam się tylko jak ja wybiorę z nich trójkę do zgłoszenia Andrzejowi…

Jakoś tak mam, że osoby, które zdarza mi się polecać pięknie się rozwijają w swoim pisaniu. Tak było z Kamilem (Blog Ojciec), Malwiną (Malvina-Pe) czy Bartkiem (Rodzina w praktyce). Oczywiście daleki jestem, żeby myśleć, że to wyłącznie zasługa mojego polecenia, ale trend się utrzymuje. Gorąco zachęcam was do zajrzenia na wymienione wyżej blogi, bo uważam, że są naprawdę godne uwagi.

Ok, tyle ode mnie.

Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłaś, koniecznie zapisz się do newslettera na medal - o tutaj

Krótsze formy i jakieś zdjęcia wrzucam też na facebooka - kliknij tu

Możesz też zostawić komentarz, albo udostępnić ten wpis swoim znajomym

Udostępnij:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone